24 lipca 2019

Azzaro Shine

Azzaro Shine opinie

Piasek nie jest częstą nutą w perfumach. Efekt taki też nie jest możliwy do uzyskania w łatwy sposób, ponieważ zazwyczaj perfumiarze muszą posiłkować się składnikami syntetycznymi.

I od razu czuć, że Azzaro Shine jest sztucznym zapachem. Zwłaszcza na tle wersji Fun. Nie znaczy to, co powinno być jasne, że są to perfumy złe.

Kompozycja jest jednak dość prosta, może być odebrana jako agresywnie-chemiczna. Dotyczy to zwłaszcza etapów początkowych. Wówczas nawet cytrusy przyjmują taki ostry wydźwięk, jakby podkręcił je jakiś detergent. Później mikstura staje się nieco piaskowa, ale nie mogę opędzić się od wrażenia nieustannej sztuczności. Widzę przed nosem gazowaną wodę, do której ktoś wsypał piasek i dodał trochę mleka.

Azzaro Shine 100 mL

Azzaro Shine musuje, bąbluje, lecz to wszystko zdaje się bardzo na siłę. Co prawda w spisie nut nie widzimy żadnych akordów kwiatowych, ale nie mogę się opędzić od skojarzeń ze zleżałym olejkiem monoi albo jakimś drzewnym kokosem na tropikalnych, kremowych kwiatach. Problemem nie są same te wątki, ale to, że grają w sposób dość syntetyczny. Na pewno perfumy te nie zabiorą mnie myślami na Bora Bora, a co najwyżej na sztucznie usypaną plażę nad Wisłą. Z plastikowymi palmami.

Opinia końcowa o Azzaro Shine

Nie jest to najbardziej udana premiera tej serii, ale i tak wyróżnia się na plus wśród nowości głównego nurtu. Jednocześnie zaznaczę, że na żadnym z etapów nie robi się z tego zapach skrajnie tani albo chińsko-plastikowy. Jeśli powąchacie dziesięć losowych nowości, to Shine na pewno zostanie w Waszych głowach. Wybija się, choć w nie do końca pozytywnym znaczeniu.

Kampania perfum Azzaro Splashes Shine

Azzaro Shine

Najważniejsze cechy:

charakter: świeży

  • – dość syntetyczny wydźwięk
  • +/- brak nuty wiodącej możliwej do rozpoznania
  • + oryginalny, wyróżniający się zapach

Charakterystyka:

Nuty: akord piaskowy, bergamotka, drewno cedrowe

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: średnia, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
4 lat temu

Marcinie, ja delikatnie nie na temat ale może tutaj uzyskam odpowiedź 🙂 poszukuję zapachu na swój ślub, dzięki Tobie odkryłam zapach Emozione od Salvatore Ferragamo, który uwielbiam za pudrowość, podoba mi się bardzo irys. Czy przychodzi Ci do głowy jakiś zapach, którego mogłabym użyć w tym dniu?