25 lipca 2019

Happy Chopard Lemon Dulci

Happy Chopard Lemon Dulci 40 mL

Happy Chopard to jedna z nowszych linii marki Chopard. Na światowych rynkach pojawiła się w 2018 roku.

Teraz trafiła do Polski i przyznam, że wzbudziła moje zainteresowanie. Anonsowana jest jako naturalny i wręcz aromaterapeutyczna. Tym sposobem przez dwa dni miałem przyjemność skrapiać się perfumami Happy Chopard Lemon Dulci.

I powiem, że efekt raczej był średni (z małym plusem). To znaczy, że początek faktycznie można zachwycić. Kompozycja jest naprawdę cytrynowa i przez to wielu osobom może skojarzyć się chemicznie – taka już natura olejku z cytryny. Pojawiają się tony zielony, soczyste, ale jednocześnie czuć, że nałożono na wszystko filtr. To taka cieniutka powłoka zakurzonych utrwalaczy, która jest wyczuwalna już po 10-15 minutach od aplikacji.

Chopard Lemon Dulci

Lemon Dulci dostarcza naprawdę bogatego spektrum doznań, choć jednocześnie trzyma cytrusowy klimat od początku do końca. Raz jest bardziej cytrusowo, później zielono. Tony słodkie mieszają się z gorzkimi i wytrawnymi. Super kompozycja, ale pojawia się ten nieszczęśliwy dodatek, o którym wspomniałem wcześniej. To psuje sporo z dobrego wrażenia.

Wadą jest też fakt, że w miarę upływu czasu perfumy w coraz większym stopniu tracą organiczne, zielono-cytrusowe wątki. Ich kosztem wzrasta grubość filtru z utrwalaczy. Szczęściem w nieszczęściu jest jednak fakt, że nawet w najpóźniejszych bazie Happy Chopard Lemon Dulci przytrzymuje resztki wspaniałych tonów roślinnych.

Na sam koniec, tytułem dygresji, warto porównać ten zapach z Elizabeth Arden Green Tea. Klimat obu perfum jest podobny, ale teraz nie o tym. Jedną z różnic między nimi jest ich trwałość. Lemon Dulci dzielnie trwa na skórze, kiedy po Green Tea nie ma już śladu. I na tym przykładzie widać, jak duży jest wpływ tych sztucznych, piżmowo-drzewnych utrwalaczy na perfumy. Pytaniem pozostaje, co wybrać: czy zapach nietrwały, ale niesamowicie świeży i genialnie skonstruowany, czy ten trochę  gorszy, bardziej chemiczny, lecz za to trwalszy. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na tę kwestię.

Chopard Happy Lemon Dulci

Opinia końcowa o perfumach Happy Chopard Lemon Dulci

W zasadzie nie jest to zła kompozycja i w kategorii perfum na lato wypada dość dobrze. Polecam testy.

Najważniejsze cechy:

Charakter: cytrusowy

  • + ciekawa gra nut cytrusowych i świeżych
  • – wyczuwalne chemiczne utrwalacze

Charakterystyka:

Nuty: cytryna, mięta, mango, pomarańcza, neroli, imbir, bergamotka, mango, jabłko, ogórek

Rok premiery: 2018 (w Polsce 2019)

Twórca: Dora Baghriche

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 40 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lat temu

Ciągle tylko damskie i damskie… Za mało męskich zapachów