16 listopada 2019

Michael Kors Starlight Shimmer

Michael Kors Starlight Shimmer

Seria Shimmer to jedna z najciekawszych linii marki Michael Kors.

Dość wspomnieć o oudowych Twilight Shimmer i waniliowych Midnight Shimmer. Oba zapachy były więcej niż udane. Tegoroczne perfumy Michael Kors Starlight Shimmer podążają ich śladem, choć obiektywnie nie prezentują się aż tak wyjątkowo.

Po pobieżnym teście można z łatwością poczuć szafran, który przyjmuje tu formę oudową, apteczną i nieco ostrą. Widać, że to pachnidło przesunięte w stronę wschodnich, arabskich klimatów. Efekt ten potęguje róża. Początek jest zatem bardzo niestandardowy, jeśli weźmiemy pod uwagę średnią „mainstreamową”.

Pewne problemy zaczynają się jednak w momencie, kiedy zaczniemy używać tego zapachu globalnie. Wówczas okaże się, że jakość Starlight Shimmer nie jest tak wysoka jak poprzedników. Nuty z czasem tracą moc. Coraz bardziej razi taniość składników, co nie było tak widoczne w poprzednikach. Owszem, cały czas to pachnidło o sporej mocy, ale znacznie mniejszej niż analogiczne etapy w odsłonie Twilight.

Michael Kors Starlight Shimme 100 mL

Z czasem pojawia się bardzo dużo ambrowych i drzewnych utrwalaczy. Szlachetność kompozycji spada, a całe wrażenie oudu przybiera nieco karykaturalną postać popłuczyn po zeszłorocznej wersji.

W poczet zalet należy zaliczyć na pewno sporą zmienność i to, że perfumy snują opowieść. Niestety, na tle poprzedników nie jest to opowieść aż tak ciekawa. Również sama nuta różana – bardzo istotna w pierwszych godzinach – gra trochę zbyt topornie i płasko.

Opinia końcowa o perfumach Michael Kors Starlight Shimmer

Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że Starlight Shimmer to perfumy wykonane w 100% ze składników syntetycznych. Są w pewien sposób piękne, bardzo oryginalne i na tle aktualnych nowości wręcz ekstrawaganckie. Przy porównaniu ze swoimi poprzednikami nie wypadają już tak dobrze.

 

Kampania perfum Starlight Shimmer

Materiały oficjalne i zdjęcia pochodzą ze strony michaelkors.com

Najważniejsze cechy:

charakter: orient

  • + zmienny wydźwięk
  • + odważny charakter kompozycji z szafranem a’la oud
  • – niska jakość składników
  • – zbyt chemiczna baza

Charakterystyka:

Nuty: róża, szafran, ambra

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CoCo*Stars
CoCo*Stars
3 lat temu

Dzięki wyjaśnieniu w recenzji już wiem dlaczego czuje oud dla mnie podobny do tego w Lancôme Oud Bouquet Eau de Parfum choć cichszy. Myślę, że te perfumy są jednak niezłym zagraniem bo nie pachną jak wszystko wokół podobne do siebie.