29 sierpnia 2022

Les Parfums de Rosine Ballerina No. 5

Les Parfums de Rosine Ballerina No. 5

Na sam koniec zostawiłem pozycję, która najbardziej mi się podoba z całej rodziny

Les Parfums de Rosine Ballerina No. 5 to perfumy nie aż tak różane jak No. 1, 2 czy 3. Są owocowe, słodkie, może nawet pralinkowe, ale jednocześnie sporo w nich wątków zielonych, mokrych. Znajdziemy tu też puzzel pudrowy, nieco ocierający się o tony migdałowe. Zakładam, że to efekt generowany przez heliotrop. To kompozycja, która spodoba się osobom lubiącym zmienność. Na mojej skórze gra naprawdę świetnie.

Na samym początku Delphine Lebeau przedstawia dojrzałą figę, ale jeszcze taką na drzewie. Ilość liściastych akordów pozostaje raczej niewielka. Przeważa aromat miąższu. Warto dodać, że start jest bardziej słodki niż etap następny. Wówczas Ballerina No. 5 staje się bardziej kwaskowa. Figa przemienia się w liczi. Kiedy idziemy jeszcze dalej, znowu poziom cukru rośnie, a wrażenie węchowe przypomina aromat konfitury różanej. Paradoksalnie w tej konfiturze znowu można wyłuskać nutę figi.

Równolegle gra akord kwiatowo-pudrowy, nieco smakowity, ale też z podtonem wygrzanego pudru. Mogę zatem przypuszczać, że heliotrop i fiołek należą również do nut grających na czołowych planach, choć nie są wyczuwalne solo, lecz właśnie tworzą ten efekt pudrowy. I one występują obok akordu owocowego, a nie po nim lub przed nim. Tak duża ilość odczuć może jednak powodować, że kompozycja totalnie różnie będzie się układać na różnych osobach, bo bogactwo nut jest tu naprawdę nieprzeciętne. Jednocześnie mówimy o perfumach kwiatowo-owocowych, które są bodaj najmniej szanowaną kategorią. Zazwyczaj kojarzą się tanio, a w przypadku Balleriny jest całkowicie odwrotnie. To jej największa siła.

Świetnie wrażenie zostawia też baza, która w zasadzie jest ściszonym obrazem poprzednich akordów. Niewielki dodatek sandałowca i tonki sprawia, że jest ciepła, drzewna, ale też jasna i bezsprzecznie przyjemna. Podczas noszenia globalnego cały dzień pojedyncze wstęgi dochodzą do nosa i to sprawia, że po prostu miło się te perfumy nosi.

Opinia końcowa o perfumach Les Parfums de Rosine Ballerina No. 5

Piękny, szlachetny zapach kwiatowo-owocowy, który jest dowodem na to, że w tej kategorii wciąż mogą powstawać dobre kompozycje.

I mimo że należy do marki Les Parfums de Rosine, to nie jest to kompozycja z różą nie pierwszym planie.

Kampania perfum Ballerina No. 5

Les Parfums de Rosine Ballerina No 5 opinie

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowo-owocowy

+ bardzo dobra interpretacja nut powszechnie znanych

+ szlachetność utrzymana od początku do końca

Charakterystyka:

Nuty: róża, drewno gwajakowe, paczula, bób tonka, figa, mandarynka, kwiat migdałowca, kwiat pomarańczy, liczi, fiołek, heliotrop, drewno cedrowe, benzoin

Rok premiery: 2019

Twórca: Delphine Lebeau

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
1 rok temu

Razem z Balleriną 2 to moja ulubienica z serii. Na mnie nie czuć figi ani za specjalnie liczi, rozpoczynamy od konfiturowej róży (z owocowym podtonem) a potem wchodzi akord kwiatowo-pudrowy z ciągiem dalszym konfitury. Bardzo przyjemnie się to nosi.

Anna
Anna
1 rok temu

Na mojej skórze początkowo dominuje zapach opon samochodowych. Potem jest lepiej, ale daleko im do opisu (tak pięknego i zachęcającego do kupienia 🙂 ). Czy to jest mozliwe?