17 marca 2023

Clive Christian Timeless

Clive Christian Timeless

Dzisiaj krótka recenzja

Clive Christian Timeless to woń cytrusowa, nieco kolońska, ale o drzewno-słodkim twiście. Pachnie zachowawczo, ale od pierwszej chwili czuć, że akord główny – cytrusowo-ziołowy – jest zrobiony z pomysłem i werwą. Gdybym miał wybrać dominujący składnik, to byłaby to limonka z jej słodyczą i sporą dozą kwaśnych frakcji. Dopiero dalej widać miętę z elementem zdrewniałym i ziołową lawendę. Całość pozostaje lekka, nasycona zielenią. Wszystko to sprawia, że perfumy mogą się podobać i, wbrew opisom, nie są jakoś bardzo retro. A przypomnę, że formalnie są interpretacją wody kolońskiej. Momentami akcent ziołowy nabiera absyntowego wydźwięku. Czasami pojawiają się pożądane drzazgi, które wprowadzają ostrości do kompozycji.

Wszystko mogłoby toczyć się naprawdę ciekawym rytmem, zwłaszcza w kontekście wiosny/lata i perfum perfekcyjnie skrojonych, ale klasycznych jednocześnie. Problemem jest jednak wykończenie Timeless, które widać już po kilkunastu minutach od aplikacji. Pod świetnie dopracowanym akordem głównym mamy bowiem bazę o jakości selektywnych perfum sportowych lub drzewnych, z dużą ilością mało szlachetnych utrwalaczy. Po 2-3 godzinach zapach staje się średni lub nawet mniej, a nie tego oczekiwałem.

Opinia końcowa o perfumach Clive Christian Timeless

Nie jest to na pewno najlepszy zapach w portfolio tej zacnej marki, ale też nie doświadczamy tragedii. Dla mnie ląduje oczko niżej od Contemporary – drugiej z nowości.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony clivechristian.uk

Najważniejsze cechy:

charakter: cytrusowy

  • + bardzo dobrze skomponowany akord rozpoczynający
  • + ciekawa gra nut
  • – tani wydźwięk bazy

Charakterystyka:

Nuty: limonak, gorzka pomarańcza, imbir, lawenda, mięta, elemi, kolendra, skóra, drewno sandałowe, paczula, wetiwer, akord ambrowy

Rok premiery: 2022

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: perfumy dostępne w pojemności 50 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments