23 marca 2023

Parfums de Marly Valaya

Parfums de Marly Valaya

Do tej pory marki Parfums de Marly nie było na blogu, ale zdecydowałem, że debiut ich ostatniej nowości jest dobrą okazją, aby to zmienić

Parfums de Marly Valaya to perfumy naprawdę dobre, które łączą wiele wątków znanych już z twórczości Quentina Bischa. Najbardziej widocznym elementem kompozycji pozostaje akord kwiatowy. Możemy kojarzyć go żywo z koronnym zapachem tego perfumiarza – Ex Nihilo Fleur Narcotique. Poziom podobieństwa jest bardzo duży, choć jednocześnie wprowadzone zostały elementy nadające mu własnego wyrazu. Na pewno mocniej zaznaczono cytrusy. Kompozycja jest przez to świeższa, jaśniejsza, bardziej iskrząca. Do cytrusów dodano też nutę nowoczesnych aldehydów. One z kolei przesuwają kwiatowe spektrum w stronę świeżego prania lub musującej kuli do kąpieli. Są nieco zimowe, bardzo chłodne.

Drugą, tylko trochę mniej istotną frakcją Valaya jest akord drzewny, który zbudowano na kanwie Akigalawood, wetiweru i innych molekuł. To coś, co również znamy z dorobku Bischa i zapachu Essential Parfums Bois Imperial. Element ten przełamuje kwiatową dominantę, nadaje jej charakteru i po prostu sprawia, że nie jest to kolejny nudny kwiatowo-cytrusowy zapach. Zresztą w tym momencie możemy mieć też skojarzenia z klasycznymi Miu Miu Eau de Parfum – to pewnie przez konwalię.

Perfumy nie zmieniają się skórze w sposób spektakularny. Baza i głowa są logicznie spójnie i tworzą jedną całość. Z czasem na pewno mniej jest cytrusów i metalicznej świeżości aldehydów, a rośnie element chłodnego pudru kwiatowego. Co ciekawe, również akord drzewny wydaje się mieć swój szczyt w sercu, a później zanika. W bazie jednak Valaya pozostaje ciekawym pachnidłem. Nieco się wysładza i nabiera kosmetycznego twistu. Nie pachnie jednak tanio.

Opinia końcowa o perfumach Parfums de Marly Valaya

Zapach zrobiony z pomysłem, który łączy poprzednie dokonania Bischa z elementem nowym. Bardzo podoba mi się też świadome połączenie składników molekularnych z naturalnymi i wydźwięk całości. Stąd wysoka ocena.

Kampania perfum Valaya

Parfums de Marly Valaya perfumy i opinie

Wszystkie zdjęcia i informacja oficjalne pochodzą ze strony parfums-de-marly.com

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowo-cytrusowy

  • + bardzo dopracowana formuła z wieloma detalami
  • + przykład użycia składników syntetycznych ze spektakularnym efektem

Charakterystyka:

Nuty: bergamotka, brzoskwinia, pomarańcza, kwiat pomarańczy, wetiwer, Akigalawood, akord ambrowy, akord piżmowy

Rok premiery: 2023

Twórca: Quentin Bisch

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

Panie Marcinie proszę o polecenie zapachu w stylu Chanel Chance eau Fraiche – całodzienny z dobrą projekcją,elegancki, optymistyczny o dobrej jakości. Byłam na stronie Imoressium ale w ciemno nie jestem w stanie wybrać.

Monika
Monika
1 rok temu

Dziękuję 🤗

Monika
Monika
1 rok temu

Kiedy będzie dostępny? Dostałam informację,że produkt niedostępny

Monika
Monika
1 rok temu

Zapach fantastyczny, nie podobny do niczego. Nowoczesne aldehydy są piękne. Wydają się być blisko skórne, może w cieplejsze dni będę je na sobie mocniej wyczuwać. Próbka Angelys Pear – nigdy nie czułam tak soczystej gruszki. Myślę,że to będzie mój kolejny zakup.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Uwielbiam PDM safanad i orianę, valaya mnie nie urzekła, ale prawdziwe perełki są w świecie skierowanym do mężczyzn 🙂

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Marcinie, czy możemy zatem spodziewać się recenzji innych perfum od PDM? W szczególności ciekawi mnie PDM Layton.