18 marca 2023

Shiseido Ginza Intense

Shiseido Ginza Intense

Kiedy wydawać by się mogło, że w kwestii słodkich porzeczek powiedziano już wszystko, to pojawiła się interpretacja Japończyków

Shiseido Ginza Intense to perfumy, które przedstawiają porzeczką ekstremalnie słodką, elektronicznie-syntetyczną, ale dopracowaną w szczegółach. Co więcej, zapach ten zapada w pamięć i jest naprawdę wyjątkowy. W praktyce reprezentuje nurt zapoczątkowany przez Armani Si, lecz trudno mówić o inspirowaniu się lub kopiowaniu, ponieważ w swojej kategorii to kompozycja oryginalna.

Start łączy akord porzeczkowego listowia i czerwonych porzeczek. Jest niewyobrażalnie zasłodzony. Człowiek wręcz zastanawia się, jak w ogóle jest możliwe stworzenie aż takich perfum. Przy tak dużym stężeniu cukru, kompozycja jest do zniesienia. To za sprawą pewnej dozy kwaskowatości i pewnego syntetycznego, metaliczno-świeżego niuansu, który w żadnym wypadku nie jest wadą. Takie zagranie molekułami to rzecz więcej niż pożądana.

Później poczujemy do tego tony wanilii, paczuli i róży. Dokładnie takie same nuty były wymieniane w większości perfum z rodziny Armani Si. Doprecyzowując, Shiseido Ginza Intense najbardziej przypomina mi odsłonę Armani Si Le Parfum, choć różnice w interpretacji nut są wciąż bardzo znaczne.

To nie są perfumy jakoś szczególnie skomplikowane, ale docenić należy akord porzeczkowy, który trwa od początku do końca. Jest przy tym cały czas tak nienaturalnie, kosmicznie słodki, że zapada w pamięć. I nawet w bazie ten cukier nie jest tracony w jakimś istotnym stopniu.

Ostatnią istotną kwestią w kontekście tej kompozycji jest to, jakie nuty w niej czujemy. Chodzi mi o to, że to rzadki przykład perfum, w których bez czytanie materiałów odgadniemy wszystkie wymienione tam akordy: porzeczkę, wanilię, paczulą i różę.

Opinia końcowa o perfumach Shiseido Ginza Intense

Shiseido podąża kierunkiem wyznaczonym przez wersję Murasaki. Jest w tym pomysł i pewna nisza, choć jednocześnie powtórzę, że perfum aż tak słodkich raczej nie traktujemy w kategorii dzieł sztuki.

Kampania zapachu Ginza Intense

Shiseido Ginza Intense

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony shiseido.com

Najważniejsze cechy:

charakter: owocowy

  • + ekstremalny poziom słodyczy w akordzie porzeczkowym
  • +/- prosta, ale żyjąca konstrukcja

Charakterystyka:

Nuty: czarna porzeczka, róża, wanilia, paczula

Rok premiery: 2023

Twórca: Karine Dubreuil

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 10 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments