24 czerwca 2023

Montale Oudyssee

Montale Oudyssee

Cóż przygotowała na lato marka Montale?

Mamy kolejny oud, ale to nie powinno dziwić, ponieważ nuta ta występuję w większości kompozycji tej firmy. Montale Oudyssee to jednak pachnidło dość dalekie od standardowego ujęcia tego akordu. Po pierwsze, oud nie jest tu pierwszoplanowy i nie dominuje kompozycji. Po drugie, zapach jest bezpieczny i wyraźnie przechylony w męską stronę.

W praktyce pachnie bardzo poprawnie i rzetelnie. Nie zaskakuje, ale to nie jest wadą. Poczujemy w nim wygładzone cytrusy, trochę ziół, akord morsko-wodny, coś metalicznego, jakieś drewienka i dopiero to wszystko przeszyte jest cienką strzałą molekuł agarowych.

Jest tu ładunek słodyczy, ale nie za duży. Absolutnie nie dochodzimy do granic ulepu. Pojawia się element drzewno-przykurzony, lecz nie na tyle, żeby Oudyssee nazwać tragedią. Odnajdziemy też w nich wątki sportowe. Mówiąc wprost – Montale zrobiło pachnidło, które mogłoby powstać po wlaniu do butelki po jednym z przedstawicieli trzech wielkich rodzin męskiej perfumerii XXI wieku: słodziaka-ulepiaka, zakurzonego drewniaka i syntetycznego sporciaka. I do tego dodajemy ten metaliczny akord oudowy.

Opinia końcowa o perfumach Montale Oudyssee

Paradoks polega na tym, że nie pachnie to źle, a nawet jest dość przyjemne dla nosa. Wyobrażam sobie, że będzie to bestseller, chociaż brakuje w nim naturalności, która mnie ujęła w zeszłorocznych Fantastic Basilic.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony montaleparfums.com

Najważniejsze cechy:

charakter: neutralny

  • + udane połączenie tanich akordów męskiej perfumerii
  • + zmienność i ciekawa gra kompozycji
  • – niskiej jakości składniki

Charakterystyka:

Nuty: czarny i czerwony pieprz, lawenda, akord morski, bergamotka, cytryna, szałwia, oud, imbir, paczula, akord ambrowy, akord piżmowy

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 4-5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leokadia
Leokadia
1 rok temu

Widzę w nutach pieprz czarny i czerwony. Czy ten zapach ma w sobie jakieś podobieństwo do Intense Pepper tej samej marki?

Gosia
Gosia
11 miesięcy temu

Ja bardzo czekam na recenzję zapachu Infinity:)