8 lipca 2023

Montale Rendez-vous a Milan

Montale Rendez Vous A Milan

A to bardzo ładny zapach, bez oudu, ciekawie grający na skórze

Montale Rendez-vous a Milan to kompozycja słodka bez dwóch zdań. Łączy aromat smakowitej kawowości znanej z Intense Cafe ze szczyptą świeżej, słodkiej zieloności Fantastic Basilic – to jest fundament, który poczujemy od pierwszej do ostatniej sekundy. Nie jest to przy tym woń toporna, co często zdarzało się w perfumach tej marki. Powiedziałbym nawet, że złożono ją ze sporą dawką finezji.

Każdy element, o którym napiszę poniżej, będzie grał na tej kanwie z akapitu powyżej.

Początek jest wręcz cytrusowy (cytrusy nie są deklarowane w składzie), świeży, trochę owocowy, może nawet wodny lub ogórkowy. Pojawiają się kremowe kwiaty, w formie deserowej, jakby płatki utopiono w białej czekoladzie. Zresztą z czasem ten efekt nieco się zwiększa i zbliża do piżmowo-czekoladowych Musc Maori. Podoba mi się zresztą takie zagranie nutami kwiatowymi. Są one zawieszane w pół drogi między typowym ujęcie jadalnym a olejkiem do opalania.

Róża gra tu w formie konfiturowo-kawowej (jak w Intense Cafe), ma wyraźnie owocowe podbicie, może kojarzyć się z pączkiem, ale nie jest bohaterką pierwszego planu. W Rendez-vous a Milan dużo się dzieje i żadna z nut nie dominuje. To, co dochodzi do nosa, jest efektem połączenia każdej z ingrediencji. Trudno mówić o jednej dominancie.

Pewną wadą jest to, że czasami perfumy wpadają w nieco zbyt chemiczne brzmienia, ale pomysł złożenia i dobry dobór składników sprawiają, że nie jest to istotną wadą. W ogóle można odnieść wrażenie, że jakość ingrediencji nie jest tu wysoka, ale twórcy nadrobili umiejętnościami i z czegoś taniego zrobili naprawdę dobre perfumy.

Opinia końcowa o perfumach Montale Rendez-vous a Milan

Ciekawe ujęcie kobiecej słodyczy, mocno zakotwiczone w stylu Montale, a jednocześnie złożone w sposób przemyślany.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony montaleparfums.com

 

Najważniejsze cechy:

charakter: smakowity

  • + wielowątkowość i ciekawa gra nut
  • + oryginalny charakter akord smakowitego
  • – czasami czuć niską jakość syntetycznych składników

Charakterystyka:

Nuty: melon, bazylia, kawa, róża, tuberoza, goździki, wanilia, akord piżmowy, akord ambrowy

Rok premiery: 2022 (w Polsce 2023)

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
7 miesięcy temu

Dzień dobry Panie Marcinie. Czy zechciałby Pan odpowiedzieć czy możliwe jest aby zakupiony w 2023 roku flakon Montale posiadał różne kody, tj. Inny kod na butelce i inny na kartonie. Do tego kod na butelce został umieszczony na spodzie, a nie z tyłu butelki. Na kartoniku brak też kodu kreskowego, umieszczono go w formie naklejki na folii. Perfumy kupiono w znanej perfumerii internetowej gdzie sprzedawana jest też Mancera. Producent jednak udzielił mi informacji, że perfumeria ta nie jest ich oficjalnym dystrybutorem. Czy mógłby Pan wskazać co myśli Pan o autentyczności tych perfum ?