26 lipca 2023

Rosja ociepla swój wizerunek kolekcją perfum

Rosyjska spółka Alikor (Алькор) zdecydowała się na wylansowanie kolekcji perfum, która ma budzić pozytywne emocje związane z tym krajem

W tym celu utworzono zupełnie nową markę. Uwaga! Nazwa marki jest w języku angielskim – Soul of Russia. Możemy to przetłumaczyć jako „Dusza Rosji”.

W oficjalnym opisie czytamy:

Marka Soul Of Russia jest inspirowana różnorodnością i rozległością naszego kraju. Bogactwo aromatów nawiązuje do różnych zakątków Ojczyzny, od bałtyckiego wybrzeża Kaliningradu po brzegi jeziora Bajkał, od północnego, wietrznego Petersburga po słoneczne Soczi. Kolekcja przywołuje ciepłe wspomnienia z Ojczyzny i sprawia, że ​​człowiek czuje się jak nigdy dotąd.

Perfumy dostępne są w już w sieci rosyjskich perfumerii Etoile.

Ich cena wynosi 1949 rubli, czyli obecnie około 85 złotych.

Zapachy dostępne są w koncentracji Eau de Parfum (po francusku, sic!) i pojemności 100 mL

Oprócz oczywistych zapachów jak Moskwa czy Petersburg, mamy też miejsca bardziej „oryginalne” jak Kaliningrad (najbardziej zmilitaryzowany obszar Rosji) czy Rostów nad Donem (główna siedziba wojsk inwazyjnych).

 

 

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nebelwerfer
Nebelwerfer
6 miesięcy temu

Duszę Rosji najlepiej oddałby flakon w postaci ukradzionej na Ukrainie pralki albo lodówki

Alina
Alina
6 miesięcy temu
Reply to  Nebelwerfer

Ten blog jest o perfumach,a nie o polityce jak mniemam.Czyżbym sie pomylila?

Nebelwerfer
Nebelwerfer
6 miesięcy temu
Reply to  Alina

Wpis Pana Marcina jest o instrumentalnym i politycznym wykorzystaniu rzeczy pozornie tak neutralnych, jak perfumy, co jest elementnem wojny informacyjnej. Nie jest to recenzja perfum. Jeśli ktoś tego nie zroumiał, to jest idealnym celem propagandy. Oby nie musiała Pani pachnieć „Oddechem Kołymy”.

Emka
Emka
6 miesięcy temu
Reply to  Alina

Ten blog jest o perfumach. Misją bloga jest pokazanie, że perfumy są formą sztuki. Sztuka od zawsze była jest i będzie politycznie i społecznie uwikłana. Jest też silnym narzędziem propagandy. Więc tak – ten blog jest o perfumach, więc jest też o polityce.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Dusza rosji śmiech na sali:) ocieplić wizerunek wątpię czy ktokolwiek to kupi,rosja sama się przedstawiła głownie to mordercy złodzieje gwałciciele co wielokrotnie udowodnili najeżdżając obce państwo

Michał
Michał
6 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Ukraińcy też zaciekle bronią swoich pożal się Boże bohaterów od ryzania Lachów,Żydów,Ormian,Czechów,Węgrów i swoich…Mało wiesz skoro nie czytasz ich komentarzy na temat Bandery,Szuchewycza.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

Bardzo dobrze wiem nie musisz przypominać ale tutaj temat jest rosja,jak będziesz prowadził bloga kiedyś w przyszłości to załóż temat i chętnie porozmawiamy 😉

Bartosz
Bartosz
6 miesięcy temu

Ich już nic nie ociepli a dla Putina proponuję Lapidus Pour Homme.;)

Ewa
Ewa
6 miesięcy temu
Reply to  Bartosz

W punkt 🙂

Ryszard
Ryszard
6 miesięcy temu

Ciekawostka raczej taka sobie. Sprawdziłem na fragrantice – producent drugorzędny, zapachy z niższej półki, w dodatku klony mainstreamu. Nazwy neutralne. Zarzucać producentowi że na EdP pisze EdP to trochę dziwne, niby jak ma pisać? Niektóre komentarze poniżej jakiegokolwiek poziomu, no ale na to jak rozumiem pan Marcin wpływu nie ma.

Emka
Emka
6 miesięcy temu
Reply to  Ryszard

A Pan z Moskwy pisze?