24 stycznia 2024

Chloe Atelier des Fleurs Chene

Chloe Chene

W oczekiwaniu na nowości w perfumeriach sieciowych pozwalam sobie wrócić do premier niszowych/butikowych

Tym sposobem dzisiaj o zapachu z kolekcji Chloe Atelier des Fleurs o nazwie Chene. Chene znaczy dąb, więc nie jest to żaden kwiat. W ogóle kompozycja ta w bardzo małym stopniu ma kwiatowy wydźwięk.

Zrobił ją jednak utalentowany Alexis Dadier, który ma dobrą rękę od zielonych, świeższych tonów. I faktycznie perfumy te są przede wszystkim zielone w stylu bluszczowym. Jeśli ktoś zna dawne Diptyque Eau de Lierre, to podobny klimat odnajdzie tutaj. Chene to na pewno kompozycja mało drzewna w klasycznym rozumieniu. Początek ma zielono-cytrusowy, ale na każdym kroku to zieleń mokra, dość chłodna, taka jak bluszcz w jesienny, chłodny i ciemny dzień. Nawet cytrusy nie rozjaśniają jej w jakimś dużym stopniu.

Z czasem przenosimy z powierzchni bluszczowym liści w głębiny kory. Pojawiają się w końcu drzewne elementy. Równocześnie akord cytrusowy przechodzi metamorfozę w kierunku herbaciano-różanym, jakby ktoś wlał kroplę Green Tea do butelki z Chene. Cały czas określiłbym też kompozycję mianem mokrej i zimnej.

Przez większość czasu całość trzyma naturalny wydźwięk, jedynie w bazie wchodzimy w obszary jakieś zleżało-drzewne. Być może to zasługa konkretnego cedru wykorzystanego w kreacji. Wszak producent podaje, że to perfumy w 100% naturalne. Natomiast efekt jest taki, że baza Chene traci animusz.

Opinia końcowa o perfumach Chloe Atelier des Fleurs Chene

Dobry zapach, który jednak nie jest rewolucją. I na pewno nie określiłbym go mianem „dębowego” w takim stopniu jak np. Chene Lutensa.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony chloe.com

Najważniejsze cechy:

charakter: zielony

  • + naturalny wydźwięk początkowych nut
  • + ciekawa interpretacja tematu drewna dębowego
  • – chemiczne wrażenia w bazie kompozycji

Charakterystyka:

Nuty: dąb (drewno i liście), konwalia, cytrusy, drewno cedrowe, drewno sandałowe, wanilia, akord piżmowy, wawrzyn

Rok premiery: 2023

Twórca: Alexis Dadier

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 150 mL

Trwałość: średnia, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments