8 lutego 2024

Hugo Boss The Scent for Him Elixir

Hugo Boss The Scent for Him Elixir

Zapach ten może nie jest aż tak spektakularny jak odsłona for Her Elixir, ale broni się swoim zrównoważeniem i bardzo dobrą konstrukcją

Nie będzie chyba przesadą, jeśli napiszę, że Hugo Boss The Scent for Him Elixir to najlepszy przedstawiciel swojej rodziny. Jest korzenny, nieco dymny i skórzany. Poziom słodyczy jest duży, ale jednocześnie nie jest to ulep. Drewienka pewnie zostały zrobione z chemicznych molekuł, ale nie są tanie. Lawenda (formalnie lawandyna) gra naturalnie, męsko, a jednocześnie nie ma wydźwięku a’la sklep zielarski, bardziej przypomina barber shop. Wszystko jest tu na swoim miejscu i działa niczym niemieckie Mercedesy z lat 70.

Pod względem kompozycyjnym powiedziałbym, że perfumy są zawieszone między słodziakiem-ulepiakiem a zakurzonym drewniakiem. Natomiast to chybione określenia, ponieważ słodycz nie jest tu ulepna, a drewnienka nie są zakurzone. Hugo Boss wymyka się zatem klasyfikacji, w której można zdefiniować absolutną większość męskich premier. Nie jest też ordynarną kopią jakiegoś z wcześniejszych aromatów. Widać, że powstał od nowa, z pewnym nawiązaniem do swojej grupy „thescentowskiej

Spis nut po raz kolejny nie odzwierciedla wszystkich wrażeń. Wskazałbym na istotną rolę bobu tonka, przypraw, wanilii, może wetiweru i cedru lub ich molekuł. Natomiast wszystko tu jest dobrze dobrane. Kompozycja ma moc, ale nie przytłacza. Spokojnie zmienia się na skórze i nawet w późnej bazie zachowuje ostrości. Nie zionie taniością, plastikiem czy innymi tego typu rzeczami, co dla mnie jest miły zaskoczeniem.

Opinia końcowa o perfumach Hugo Boss The Scent for Him Elixir

Jest słodko, drzewnie, ale z umiarem, i bez syntetyczności. W mojej opinii to najlepszy przedstawiciel rodziny The Scent.

Kampania perfum The Scent for Him Elixir

Hugo Boss The Scent for Him Elixir opinie o perfumach

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony hugoboss.com

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewno-przyprawowy

  • + rzetelne przedstawienie tonów drzewnych i słodkich, bez ulepności, syntetyczności czy plastiku
  • + ciekawa gra nut

Charakterystyka:

Nuty: pimento, drewno sandałowe, lawenda (formalnie lawandyna)

Rok premiery: 2024

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 ml

Trwałość: bardzo dobra, około 9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu

Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o opinię! Wydawało mi się, że na początku jest trochę zbyt chemicznie, ale to wrażenie szybko ustępuje.

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu

Co tu dyskutować , o gustach się nie dyskutuje , dla mnie średnie

Piotr
Piotr
11 dni temu

Opisałbym je jako ugrzecznioną wersję Spicebomb Extreme od Viktor&Rolf.