29 lutego 2024

Ormonde Jayne Montabaco Flor

Ormonde Jayne Montabaco Flor

I tym sposobem dochodzimy do ostatniej premiery Ormonde Jayne

Zapach Montabaco Flor poświęcono kwiatom. Jest to zatem najbardziej kobieca z trzech wariacji na temat klasycznego Montabaco. Kwiaty wykreowane przez Lindę Jayne są jednak w pewien sposób szczególne. Kojarzą się wyniośle, chłodno, może nawet nieco pogrzebowo. Jednocześnie są soczyste, zielone. Spora jest rola nie tylko płatków, ale też listowia. Frezja i lilia wodna wychodzą przy tym na plan czołowy, ale nie są w formie czystych mononut – to raczej złożone akordy.

Ze wszystkich trzech perfum z nowej linii, wersja Flor wydaje się najdalszą interpretacją, w której wątek klasycznego Montabaco odgrywa najmniejszą rolę. Oczywiście, dalej jest wyczuwalny, ale jednak daleko mniej niż w odsłonie Cuba czy Rio.

Pojawia się więcej akcentów zimnego piżma, pokrytego śniegiem drewienka. Same kwiaty z zielonej i chłodnej formy potrafią na sekundy przenieść się w obszary zmrożone. Uczucia, jakie towarzyszą noszeniu Montabaco Flor mogą zatem korespondować z tymi od White Linen. Co więcej, w propozycji Lindy Jayne można dopatrzeć się wrażenia nowoczesnej szyprowości – zwłaszcza w bazie. I ta baza też odróżnia tę wersję od wszystkich innych pozycji Montabaco.

Wątki kwiatowe są bardziej rozbudowane niż tylko „eleganckie i zimne”. Podczas noszenia pojawia się też efekt promyków słońca ogrzewające policzek zimą. Te elementy ciepła to pewnie jaśmin, może kwiat pomarańczy lub ylang. W sumie trudno stwierdzić jednoznacznie, ponieważ nie są to składniki solowe, a bardziej cały efekt. Zresztą podobne zjawisko występowało w Eternity.

Opinia końcowa o perfumach Ormonde Jayne Montabaco Flor

Wszystkie cztery nowości od Ormonde Jayne mogę śmiało nazwać udanymi i polecić ich testy. Są to perfumy naprawdę wysokiej jakości, w których walory konstrukcyjne połączone są z wysoką jakością składników

Kampania perfum Montabaco Flor

Montabaco Flor

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: zielono-kwiatowy

Charakterystyka:

Nuty: bergamotka, jałowiec, kardamon, gardenia, frezja, róża, tytoń, Iso E Super, zamsz, ambra, kwiat pomarańczy, lilia wodna, ylang ylang

Rok premiery: 2024

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w poj. 88 mL

Trwałośc: dobra, około 6-7 godzin

Twórca: Linda Jayne

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
1 miesiąc temu

Jedyny z serii, który na mnie ma damską bazę:-).Tytoniu specjalnie nie wyczuwam.

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Dlaczego nie ma oceny?? 🙁

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Tez uwielbiam oceny. Bez oceny to nie to samo

Sylwia
Sylwia
30 dni temu

Czy Vanille des Afrique Ormonde Jayne będą dostępne w Impressium?