13 lutego 2025

Widian Ginger

Widian Ginger

Czas na kolejną nowość firmy Widian

Perfumy Widian Ginger nie są aż tak imbirowe, jak sugerować może nazwa. Należą za to do nurtu kompozycji słodko-cytrusowych, które skierowane są męską stronę. Ten wyraźny przechył w kierunku panów wynika zazwyczaj z użycia sporej ilości składników drzewnych i cytrusowych. W tym przypadku chodzi prawdopodobnie o imbir, drewno sandałowe i paczulę.

To woń ciepła. Cytrusy długo grzały się w południowym słońcu. Ten czas sprawił, że zwiększyło się w nich stężenie cukru, a jednocześnie pestki zdążyły zdrewnieć i nabrać głębszej maniery. Oczywiście daleki jestem od nazwania Ginger perfumami smakowitymi lub owocowymi. Po prostu chodzi o to, że cytrusy nie są agresywnie świeże, ani nie przemycają wątków zielonych. Jednocześnie są jakieś pojedyncze chwile, kiedy kompozycja kojarzy się z jakimś cytrynowym drinkiem. To jednak detale. Przez większość czasu zapach trzyma się bardziej eleganckich ram.

Kto zna Bvlgari Tygar, ten będzie wiedział, o jakim rodzaju cytrusowości mówimy. Opisywane niedawno na blogu Jovoy Aqua Memorabilis zresztą też podążają podobnym śladem. Minusem Ginger jest stopniowy, ale widoczny spadek jakości. Pudrowy kurz przyprósza w sercu cytrusy, a deklarowane: sandałowiec i paczula bardziej przypominają jakieś molekuły piżmowo-ambrowe z dozą słodzików.

Opinia końcowa o perfumach Widian Ginger

Ciekawe rozpoczęcie i widoczny spadek jakości zaraz po jego zakończeniu. Ta sama przypadłość dotyczyła zresztą też bardzo podobnych konstrukcyjnie Aqua Memorabilis.

No i warto napisać, że to nie są perfumy wprost imbirowe. Cytrusy i słodycz to wątki dominujące.

Kampania perfum Ginger

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony widian.com

Najważniejsze cechy:

charakter: cytrusowo-słodki

  • + mocno słodkie otwarcie z cytrusami
  • – szybki spadek jakości kompozycji i wejście w płaskie, syntetyczne tony

Charakterystyka:

Nuty: bergamotka, cytryna, imbir, drewno sandałowe, paczula, fiołek, magnolia, nuty ambrowe, nuty tropikalne, nuty kwiatowe

Rok premiery: 2024 (w Polsce 2025)

Twórca: Hamid Merati-Kashani

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

To, że mainstream używa średniej i niskiej jakości pulp jakoś rozumiem, choć nie popieram, ale czemu nisza? Gdzie produkt na ogół powinien być dobry, wycackany i jakościowy, a wypuszcza się coś średniego lub wręcz kiepskiego w jakości?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Celne pytanie postawiłaś. Też zastanawiam się nad tym, dlaczego w obszarze niszy pojawia się coraz więcej perfum z komponentów o niskiej jakości???

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Oszukują firmy i tyle kto ich kontroluję czy użyją sztucznych czy naturalnych itd itd???Obecnie płaci się za nazwę marki a nie za jakość i ładną buteleczkę

Chris
Chris
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Czyż w Niszę nie wchodzi często marketing podejrzanie przeciętnych, w swym masowym stylu produktów i pogoń za sukcesem sprzedawania hurtowej ich ilości?

Czy nie przyciąga doń tłum konsumentów mainstreamu, szukających tu nowych wrażeń, niekoniecznie świadomych czym ta przestrzeń była, zanim została odkryta na taką skalę i nie zawsze gotowych zrozumieć to, co było kiedyś powiedziane na tym blogu:

„… Perfumy niszowe nie są krokiem do przodu, nie są „następnym” etapem lub czymś, co stanowi o poziomie perfumeryjnego zaawansowania.

Według mnie perfumy niszowe są po prostu krokiem w bok, wejściem w inną ścieżkę, na której w dalszym ciągu możemy spotkać zapachy dobre i złe. …”.

Cytat z artykulu:

5 MITÓW na temat perfum niszowych.

Pojawią się zatem pytanie: gdzie dziś jest ta granica, a gdzie być powinna… .

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Panie Marcinie, czy słodka cytrusowość, o której mowa w tej recenzji to są klimaty zbliżone do Orto Parisi Bergamask?

Swoją drogą, czy jest możliwość, że kiedyś pojawiają się na blogu jakieś wpisy na temat zapachów tej marki?