Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
9 lipca 2012

Phaedon Noir Marine — węglowy ozon

Noir Marine. Tytoń, żywice i mięta.

Będąc dziś w perfumerii zaaplikowałem około 6-7 dawek na czystą skórę. Zrezygnowałem z dalszych testów innych kompozycji, aby nakreślić szkic tego zapachu.

Początek jest wybitnie miętowy. Ostry, świdruje w nosie, ale ma też jakiś czarny pierwiastek. Może słuszne byłyby skojarzenie z węglowym pyłem oblepiających nozdrza i tym samym zmuszającym do kichnięcia? Coś w tym jest, ale jednocześnie nie chcę kreować tu podobieństw do kadzidła Kamali. W Noir Marine węgiel stanowi 1 % miętowej… Czytaj dalej… mieszaniny, w Kamali – powyżej 50 % całości. Lecz nawet ta ilość wystarcza do wyprowadzenie kompozycji na nietypowe, zaskakujące tory. Przynajmniej w głowie. Są też momenty, kiedy perfumy żywcem stają się zmywaczem do paznokci.

W sercu Noir Marine zaczyna robić się ciepło, sucho i ozonowo. Oczywiście nie jest to ozon znany z męskiej perfumerii. Bardziej przypomina trójatomowy tlen wydobywający się z kserokopiarki. Na tym etapie skojarzenia z dziwadłami Comme des Garcons nie będą błędem. To również pozytywna strona tych perfum.

Zdecydowanie słabiej wypada baza. Ta pada w objęcia nieprzyzwoicie chemiczne. Co gorsza, trudno je usprawiedliwić. Deklarowanych żywic nie czuję. Tytoń może i się pojawia, ale w stężeniu homeopatycznym. Przyjmuje tu słodkawą woń znaną z innych tytoniowców, np. Tobacco Vanille.

Polecam jednak testy Noir Marine, ponieważ mam wrażenie, że na innych skórach może zamienić się nie do poznania. Widzę, że ma potencjał. Że węglowa głowa może przetrwać dłużej i zmienić się w żywiczno-tytoniowe cudo.

Nuty: tytoń, żywice, mięta
Rok powstania: 2011
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: 400 zł za 100 mL
Trwałość: dobra, około 7-8 godzin

Fot. nr 2 z 123rf.com

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin BudzykAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

A patrz, na mnie Phaedony wszystkie są bardzo nietrwałe. Godzina lub dwie i po zapachu. Poza tym wszystkie mają jakąś mdłą, zapałkową nutę.
Iza R.

Marcin Budzyk
Gość
Marcin Budzyk

* Izo. Wierzę. I chyba też to wyczuwam, choć nie znam jeszcze wszystkich ich perfum.