23 sierpnia 2019

Masaki Matsushima T-mat;

Masaki Matsushima T-mat;

Kolejna nowość, która po cichu pojawia się na półkach perfumerii.

Trochę szkoda, że dopiero po koniec lata. Masaki Matsushima T-mat; to bowiem perfumy soczyście świeże, miętowe, odrobinę słodkie. Klimatem bardzo mocno zbliżają się do wycofanych już Mintea.

Są takie radosne, zielone, kobiece. Musują świeżością owoców. Na liściach czuć ciepły deszcz. Kwiaty, choć występują w spisie nut obficie, nie są jakąś dominantą. Jeśli już mielibyśmy opisywać sam akord florystyczny, to bliżej mu do zamkniętych pąków, które jeszcze są zielonkawe, nasycone chlorofilem.

Co więcej, w Masaki Matsushima T-mat; obcujemy z bardzo udanym niuansem słodyczy. Producent mówi o tym, że w kompozycji uchwycono akord gourmand. To nie jest tak do końca. Cukier w tych perfumach przyjmuje szczególną formę, bardzo botaniczną. Może się kojarzyć ze słodkimi detalami Limon Verde. Może też przywołać na myśl obraz gniecionych z miętą i cukrem cytrusów. Prawdopodobnie z dodatkiem jakichś procentów. Zaznaczam jednak, że w żadnym momencie nie wchodzimy w obszary koktajlowo-tropikalne w stylu firmy Escada.

Masaki Matsushima Tmat 40 mL

Jest to bardzo pozytywna kompozycja, która kojarzy się z beztroską i wakacjami. Nie do końca jednak rozumiem, dlaczego one nie pojawiły się w maju lub czerwcu, a dopiero teraz, kiedy chcemy się powoli oblekać w cieplejsze, jesienne „kokony”.

Wśród wad nie umieszczę całej bazy, ale tylko momenty, w których z tej soczystej mikstury wychodzą zakurzone piżma. Nie są to jednak znaczące elementy i nie trwają cały czas. Tu zresztą dochodzimy do ostatniej zalety tej kompozycji – jest zmienna i żyje na skórze przez wiele godzin.

Opinia końcowa o perfumach Masaki Matsushima T-mat;

Być może wakacje jeszcze przed kimś, więc wówczas zapach ten wart jest powąchania. I zawsze pozostaje to ciekawa alternatywa na przyszły rok.

Najważniejsze cechy:

charakter: miętowo-owocowy

+ naturalny wydźwięk kompozycji

+ ciekawe zagranie nutą mięty, owoców i słodyczy

+/- momentami zbyt chemiczna baza, ale żyjąca i bogata również w tony naturalne

Charakterystyka:

Nuty: mięta, gruszka, cytryna, mandarynka, cyklamen, frezja, konwalia, piżmo, akord gourmand

Rok premiery: 2019

Twórca: Jean Jacques

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 40 i 80 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 lat temu

Widzę te perfumy na stronach internetowych sklepów naszych zachodnich sąsiadów, ale w Polsce nie. Czy ktoś się z nimi spotkał w sieciówkach perfumeryjnych lub w sieci? Jeśli tak, proszę o info. Corka kuzynki ma 18 lat za tydzień, chętnie bym ją obdarowała.

Ola
Ola
2 lat temu

Gdy wrocę – po weekendzie- do domu to poszukam. Bo modelka tę moją krewną przypomina, choć nie jest aż tak smukła ( ale może to photoshop). Zapach brzmi mlodzieńczo a wrzesień potrafi byc przecież bardzo ciepły. Z pewnością dam Panu znać.

Marta
Marta
2 lat temu

Zapach jest przepiękny. Bardzo odświeżający, dzięki mięcie idealny na lato, dla młodej dziewczyny. Poźniej zapach przypomina mi herbatę. Szkoda, że niedostępny w internetowych perfumeriach

Pati
Pati
2 lat temu

Zapach świeży i delikatnie słodki. Cytrusowo-owocowy, ale ma coś w sobie pociągającego. Raczej na cieplejsze dni. Zimą rzeczywiście chyba za mało otulający. Podoba mi się i rozważam jako jeden z rozweselaczy wakacyjnych na przyszły rok 🙂 Zapachu nie ma nawet na Fragrantica.pl w spisie perfum, także PR bardzo słaby. Szkoda, bo mógłby się spodobać. W Sephorze trudno go zauważyć pośród innych mocniej promowanych wypustów.