11 sierpnia 2019

Prada L’Homme Water Splash

Prada L'Homme Water Splash

Z tą premierą będę miał pewien problem.

Po publikacji recenzji La Femme Water Splash okazało się, że nowe edycje o tymi imieniu są wariacjami na temat odsłon L’Eau, a nie klasyków. W przypadku Prada L’Homme Water Splash nie testowałem poprzedniej wersji, więc nie porównam obu kompozycji. Recenzja będzie zatem niezależna.

W perfumach tych zatrzymano dość nietypowy obraz irysa. Jest on lekki, cytrusowy, subtelnie pudrowy. Jednocześnie nie ma tonów marchewkowych, które wyznaczały początkowy obraz choćby w Givenchy Gentlemen Cologne. Irys marki Prada jest wręcz zmrożony. Przy tym nie jest to aromat chłodzący jakiegoś spray’u, ale dostojny i elegancki chłód. Trochę tak jakby ktoś chciał w wielkim upale nosić garnitur, ale przed założeniem włożył go do zamrażarki.

Tony cytrusowe tej kompozycji trwają długo i cały czas zachowują naturalne brzmienie. Nieco później pojawia się kręcący w nosie aromat przypraw. Dominuje tutaj klasycznie męski duet imbir-kardamon, z dominantą tego pierwszego. Trochę to już nudny motyw, ale z drugiej strony zawsze sprawdza się dobrze. Mam też wrażenie, że po czasie na placu boju zostaje sam imbir.

Prada Homme Water Splash

Prada L’Homme Water Splash jest kompozycją na pewno prostszą i mniej formalną od L’Homme. W wielkim upale zachowuje jednak pożądaną elegancję. I jeśli La Femme Water Splash była „damą na wakacjach”, to tutaj śmiało możemy mówić o „dżentelmenie na wakacjach”. Wersja męska jest również bez porównania lepiej wykonana.

W bazie pojawiają się elementy nieco bardziej chemiczne, ale nie zakurzone, a proszkowo-świeże. To w sumie logiczne zakończenie i nie razi w jakimś znaczącym stopniu.

Opinia końcowa o perfumach Prada L’Homme Water Splash

W kategorii perfum na lato jest to produkt warto polecenia, chociaż też nie obcujemy z dziełem sztuki najwyższego sortu. L’Homme Water Splash na pewno sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zbytnie ekstrawagancja nie jest pożądana, a typowe drzewno-przyprawowe nuty są zbyt ciężkie.

Najważniejsze cechy:

charakter: świeży

+ eleganckie tony w świeżym wydaniu

+ naturalny wydźwięk większości kompozycji

+/- chłodna, nieco proszkowa baza

Charakterystyka:

Nuty: irys, neroli, imbir, kardamon, mandarynka, drewno sandałowe, drewno cedrowe

Rok premiery: 2019

Twórca: Daniela Roche Andrier

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 150 mL

Trwałość: niezła, około 5-6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments