30 maja 2020

Dior Homme Parfum 2020

Dior Homme Parfum 2020

 

Ostatnio w perfumeryjnym świecie marka Dior nie ma najlepszej passy.

Zmiana ich flagowego, irysowego pachnidła dla mężczyzn w Dior Homme EdT 2020 okazała się pewnym niewypałem. Zapach zmienił całkowicie swój charakter i na dobrą sprawę bliżej mu do Sauvage niż linii irysowej. Na szczęście Dior Homme Parfum 2020 irysa ma i pachnie w sposób zgodny z tradycją, do której byliśmy przyzwyczajeni.

Jeśli możemy mówić o zmianach formuły, to są one bardzo nieznaczne. Tak się składa, że mam własny flakon oryginalnej, premierowej wersji 2014, więc oba produkty mogłem porównać jednocześnie. Uznałem, że w tym wypadku nie ma potrzeby opisywanie wrażeń zapachowych, ponieważ te pozostają w dużej mierze zgodne z pierwowzorem. Ważniejsze jest wytłuczenia, skąd biorą się różnice w tym, jak pachnie Dior Homme Parfum 2020, a jak klasyk 2014.

Dior Homme Parfum 2020 100 mL

Według mnie ich główną przyczyną nie jest zmiana formuły, ale sam czas. Perfumy to produkt żyjący, złożony często z tysięcy związków chemicznych. Warto pamiętać, że olejki naturalne same w sobie zawierają setki, a może i tysiące różnych molekuł. Kiedy w perfumach mieszamy wiele składników, to ze szklanego flakonu robimy reaktor, w którym bez przerwy zachodzą reakcje. I absolutnie nie mówię tu o „psuciu”, czy jakimś innym negatywnym zjawisku, a o kwestii zupełnie naturalnej, jaką jest powolna reakcja różnych molekuł.

I żeby się przekonać, jak daleko zaszła zmiana formuły Dior Homme Parfum 2020, to musielibyśmy albo zrobić w 2020 roku zapach o formule dawnego klasyka 2014, albo poczekać kilka lat aż w nowym pachnidle zajdą zmiany w takim samym stopniu jak dzisiaj w wąchanych klasycznych wersjach Dior Homme Parfum 2014.

Gdybym dzisiaj miał powiedzieć o zmianach, to nowa odsłona jest minimalnie bardziej słodka, nieco tonkowa, z odrobiną ulepkowatego kurzu lub pudru. To jednak niuanse, które zupełnie nie wpływają na główne wrażenie, którym wciąż pozostają tony drzewne i palone irysy.

Opinia końcowa o Dior Homme Parfum 2020

W przypadku tej premiery możemy mówić o utrzymaniu klimatu i poziomu klasyka. A być może i o tym, że to identycznie ta sama formuła, a zmiany wynikają jedynie z różnych perspektyw czasowych.

Zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony dior.com

Najważniejsze cechy:

Charakterystyka:

Nuty: irys, skóra, drewno sandałowe, drewno cedrowe, róża

Rok premiery: 2014/2020

Twórca: Francois Demachy

Cena, dostępność, linia: zapach dostępny w pojemności  100 mL

Trwałość: bardzo dobra, 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

6
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AnonimowokikuŁukaszCoCo*StarsMarcin Budzyk-Wermiński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Cos co jest identyczne nie moze sie roznic.

CoCo*Stars
Gość
CoCo*Stars

Ja uważam, że jeśli chodzi o różne zmiany i reformulacje to po prostu pchają łapy tam gdzie nie powinni. Przy okazji okradają konsumenta z dobrego produktu. Mówię to też na przykładzie wielu damskich perfum moich ukochanych, które zostały kompletnie zniszczone. Dla mnie Dior Homme też został zniszczony.

Łukasz
Gość
Łukasz

Zgadzam się w 100 procentach

kiku
Gość
kiku

Wtedy ten Dior zrobił wrazenie WOW na mnie …i nadal robi… póżniej tylko Envole…zachwycil i pozniej Absolue Guilty Gucci , fajnie ze robia nadal ciekawe rzeczy… 😀

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy te perfumy można nosić latem/latem wieczorem?