12 czerwca 2020

Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum

Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum 50 mL

W świecie męskich premier mało jest zapachów zaskakujących

Jednym z nich z pewnością była odsłona Gucci Guilty Absolute, która niszowym brzmieniem zawojowała gusta koneserów. W przypadku innych produktów, seria Guilty nie prezentowała już niczego specjalnego, a kolejne debiuty były porażkami, jeden za drugim. Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum wypływa jednak z tego morza beznadziei.

Warto zaznaczyć, że to kompozycja bezpieczna, bez kontrowersyjnego sznytu na miarę Absolute. Oczywiście, czuć, że bazą są syntetyczne, niezbyt drogie i szlachetne składniki, ale ich połączenie jest ciekawe. Czuć też, że należą do rodziny Guilty, lecz pod względem inwencji twórczej wyprzedzają członków swojego klanu.

Gucci Guilty EdP Pour Homme

To perfumy raczej świeże, świdrujące w nosie i niosące aromat pewnego zmrożenia ziół i drewienek. Pamiętam ten efekt z Dior Higher. Natomiast trudno jest mi mówić o konkretnych nutach, ponieważ w Gucci Guilty Pour Homme EdP nie wyczuwam pojedynczych składników. Wszystko jest tu bardzo nieoczywiste, ale jednocześnie zmienne i żyjące. Nie mogę napisać, że to zmiksowana, chemiczna pulpa, bo nie byłoby to prawdą. Podejrzewam, że to zasługa dużej liczby różnych molekuł, które zostały połączone przez doświadczonego perfumiarza. I na tyle odważnego, aby zaryzykować kreację czegoś nowego.

Ważne jest podkreślenie faktu wyjątkowości tej kompozycji. Z jednej strony operuje ona na bardzo klasycznych obszarach, ale w tej rodzinie pokazuje się odmiennie od tła. To cenna cecha.

Sam zapach jest drzewny, kwiatowy. Na początku czuć cytrusy, później cień aromatu mydlanego, może trochę nawet metalicznego. I choć kompozycja jest zabójczo syntetyczna, to gra na skórze lepiej niż niejedne perfumy bazujące na naturalnych ingrediencjach.

Opinia końcowa o perfumach Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum

Na pewno polecam testy, bo to nie jest premiera o standardowym brzmieniu. Czuć, że ktoś poświęcił dużo czasu, aby „zmieszać” ten zapach.

I jak sobie dłużej myślę, że zapach ten, choć męski, ma w sobie pewien pierwiastek „uni”. To taki uniseks, mocno przechylony w męską stronę.

Kampania Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum

gucci guilty pour homme jared leto

Wszystkie informacje oficjalne i zdjęcia pochodzą ze strony gucci.com

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewno-kwiatowy

  • + bardzo ciekawa konstrukcja
  • +/- syntetyczny wydźwięk, ale z pomysłem
  • + duża zmienność i gra

Charakterystyka:

Nuty: róża, drewno cedrowe, kwiat pomarańczy, lawenda, czerwony pieprz, cytryna, akord soli i octu balsamicznego

Rok premiery: 2020

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 90 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments