13 czerwca 2020

Mugler Alien Man Mirage

Mugler Alien Man Mirage

Recenzja męskiej odsłony w dużej mierze powinna pokryć się z wersją damską.

Obie kompozycje powstały na kanwie swoich klasyków i obie prezentują podobnie ukuty akord mineralny. Mugler Alien Man Mirage to również kolejny dowód na to, że nuty tego typu mogą zagrać w sposób udany i interesujący. Problemem dla wielu osób będzie jednak sam charakter tej kompozycji. No bo powiedzmy sobie wprost – jeśli ktoś lubi stylistykę Muglera, czyli mocne perfumy z pazurem, to w przypadku duetu Mirage będzie bardzo rozczarowany. Nie zmienia to jednak faktu, że kompozycja stoi na wysokim poziomie.

Mugler Alien Man Mirage 100 mL

Ścisły początek w wielkim stopniu przypomina klasycznego Alien Man. Po kilku chwilach przewija się nawet cień damskiej wersji, który równie szybko znika. Następnie przechodzimy do akordu wodno-mineralnego. Został on przedstawiony w ciekawej, lekko słonej formie. Są w nim frakcje subtelnie pudrowe, czyste, ale też niuans świeżo wymytych włosów.

Gra tych nowatorskich frakcji kontrastuje ze zgaszonymi partiami znanymi z pierwowzoru, czyli skórą i drewnem. Jest jednak jeden puzzel, który spaja te dwa światy. I jest nim paczula. To ingrediencja, która, co oczywiste, dobrze komponuje się ze składnikami drzewnymi, skórzanymi i orientalnymi. Mało kto wie jednak, że paczula bywa też wykorzystywana do kreacji akordu mineralno-morskiego. Przykładem tego typu perfum jest Pafumerie Generale Limanakia czy Carthusia Corallium. W Mugler Alien Man Mirage zrobiono to z dużym wyczuciem, tak żeby paczulowe tony nie zdominowały typowych efektów mineralnych.

Mugler Alien Man Mirage detale flakonu

I nie mogę pozbyć się wrażenia, że gdzieś w tle grają mi tony damskiego Aliena (w oderwaniu od tych samych elementów z początku). Tak z pół kropli, co jest zaletą ponadprzeciętną, bo wprowadza kolejne, ciekawe elementy do kompozycji.

Opinia końcowa o perfumach Mugler Alien Man Mirage

Na pewno są to perfumy, które wyróżniają się na rynku (co samo w sobie zasługuje na pochwałę). Natomiast fanów stylistyki muglerowskiej mogą zawieść, bo są raczej subtelne i mało agresywne, a przy tym eksplorują nuty nieznane do tej pory z uniwersum tej firmy.

Kampania Mugler Alien Man Mirage

Mugler Alien Man Mirage kampania

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony mugler.com

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewno-mineralny

  • + oryginalny, wyróżniający się zapach
  • +/- część składników wchodzi w nieco zbyt syntetyczne brzmienie
  • + ciekawa gra nut

Charakterystyka:

Nuty: paczula, akord mineralny, skóra, trzcina, jałowiec

Rok premiery: 2020

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 100 mL; produkt limitowany

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Na lato chyba jak znalazł patrząc na nuty.