21 września 2020

Givenchy Oiseau Rare

Givenchy Oiseau Rare

Perfumy opisywane jako wybitna elegancja

Givenchy Oiseau Rare bazują na kwiecie pospornicy – tej samej, którą mogliśmy poczuć w Ogrodzie na Lagunie Hermesa. I faktycznie, widać tu pewne podobieństwa. Zapach jest zielony, kwiatowy, nieco w konwencji Ormonde Jayne, ale ma też podbicie w sporej mierze metaliczne, współcześnie aldehydowe, może wręcz z elementami powietrznymi lub wodnymi.

Pamiętam, że czytając spis nut, oczekiwałem woni drzewnej, mocnej i charakternej. Oiseau Rare charakter ma, ale wszystko w formie naprawdę eleganckiej. Ponadto, w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich perfum z linii Givenchy La Collection Particuliere, jest jednowymiarowy. Nie zmienia się wyraźnie i nie stanowi gry wielu nut. Tutaj nuta pospornicy rządzi, choć nie wydaje mi się, że to po prostu jeden składnik, np. olejek z pospornicy. Perfumiarz zapewne wykreował cały akord z wielu innych ingrediencji. Całość pachnie tak jak wspomniałem w pierwszym akapicie.

Baza kompozycji jest po prostu lżejszą odsłoną początku. Wcale nie poczujemy, że Givenchy Oiseau Rare to pachnidło z absolutem wanilii, palonym gwajakiem czy cedrem (bez czytania spisu nut ciężko byłoby na to wpaść). One stanowią tylko cienką ramę dla akordu głównego. Wyjątkiem jest pieprz – ten nieco się wyróżnia i wprowadza ostre, przestrzenne niuanse do początku i serca.

Opinia końcowa o perfumach Givenchy Oiseau Rare

Pozytywna i udana kreacja perfum eleganckich bazujących na oryginalnych, niespotykanych często składnikach. Posunąłbym się też do stwierdzenia, że to lepsza wersja Un Jardin sur la Lagune.

Kampania perfum Oiseau Rare

Oiseau Rare by Givenchy

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony givenchybeauty.com

Najważniejsze cechy:

charakter: zielono-kwiatowy

  • +/- złożony akord pospornicy
  • – dość płaski wyraz całości – mało wątków poza ciekawą pospornicą
  • + pozytywny zapach sam w sobie

Charakterystyka:

Nuty: pospornica, drewno gwajakowe, pieprz, drewno cedrowe, wanilia

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Rok premiery: 2020

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o