28 maja 2021

YSL Libre Eau de Toilette

YSL Libre EdT

Kolejna, wyróżniająca się premiera

Nowe YSL Libre Eau de Toilette bardzo blisko mają do pierwszej wersji – Libre EdP. Tego rodowodu nie można zaprzeczyć na żadnym etapie rozwoju perfum, nawet na początku, który teoretycznie powinien się różnić najbardziej. To właśnie na starcie, w akordzie głowy deklarowane jest jabłko i gruszka – nuty wyróżniające nową odsłonę. I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że ich nie czuję. Może po prostu jest to subtelne wrażenie jakiegoś owocowego kremu w niskim stężeniu. Czuć natomiast, że to Libre z całym bagażem ich zalet.

Różnice, które dla mnie są dostrzegalne to, po pierwsze, zwiększenie roli cytrusów, a po drugie – zauważalne rozcieńczenie kompozycji. Oczywiście, nie są to zmiany potężne i niweczące wartość mikstury jako takiej. Nosząc jednak obie wersje przez dłuższy czas, mogłem z łatwością wskazać swojego faworyta. Klasyczne Libre posiadało idealny balans, w którym gra każdej z nut była perfekcyjna. Zarówno Intense, jak i teraz Eau de Toilette, są pewnym zaburzeniem tego wspaniałego rytmu, choć cały czas mówimy o świetnych perfumach.

YSL Libre Eau de Toilette

W miarę upływu czasu Libre Eau de Toilette coraz bardziej upodabnia się dla klasyka. Wąchając ich bazy z dłuższą przerwą, podejrzewam, że byłyby nie do odróżniania dla postronnych osób. Wąchane bezpośrednio ujawniają różnice, ale znowu na korzyść wersji pierwszej.

Opinia końcowa o perfumach YSL Libre Eau de Toilette

Świetna kompozycji, choć nie tak dobra jak protoplasta. Jest też najmniej zaskakującą z rodziny Libre, choć to wynika z samego faktu odświeżenia zapachu.

Kampania YSL Libre EdT

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony yslbeauty.com

Najważniejsze cechy:

charakter: lawendowo-kwiatowy

  • +/- podobieństwo do klasyka
  • – zmniejszona mocy kompozycji

Charakterystyka:

Nuty: lawenda, kwiat pomarańczy, biała herbata, gruszka, jabłko, bergamotka

Rok premiery: 2021

Twórca: Anne Flipo

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: średnia, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
19 dni temu

Bardzo dziękuję za recenzje całej dotychczasowej rodziny Libre. Posiadam w kolekcji i używam z przyjemnością w zależności od nastroju. Cieszą mnie przeogromnie, rzadko zdarza się tak udana rodzina bez czarnej owcy.

CoCo*Stars
CoCo*Stars
18 dni temu

Dla mnie ta wersja jest beznadziejna rozwodniona i nijaka. Kolejna typowa woda po owocach i kwiatach. Wersja podstawowa jest mistrzowska, wersja Intense też piękna choć dużo slodsza. Ale wiadomo- gusta są różne może więc ta toaletowa spodoba się osobom, którym nie po drodze ze wcześniejszymi odslonami.

Elżbieta
Elżbieta
18 dni temu

Wyczekiwałam tej recenzji. Dziękuję!

Aga
Aga
15 dni temu

Przepraszam że nie na powyższy temat.
Jakie poleciłby Pan wyborne, słodkie zapachy, lepsze niż Flowerbomb, Jimmy Choo czy klasyczny LVEB ?
Szukam czegoś nowego. Bardzo proszę o sugestie i polecenia ☺️ Z serdecznymi pozdrowieniami

Ewa
Ewa
15 dni temu
Reply to  Aga

Carthusia Terra Mia 🙂 dostępny w Impressium, Majaina Sin The Different Company, Insulo Jeroboam, Lira Casamoratti, każdy doskonały o dużej koncentracji słodyczy, polecam sprawdzić nuty na fragrze.