27 sierpnia 2022

Hermes Eau de Basilic Pourpre

Hermes Eau de Basilic Pourpre

Ostatnio większość nowości bardzo mi się podoba, ale to chyba wynika z faktu, że nie mam czasu testować wszystkiego i omijam podświadomie potencjalne słabizny. Sam nie wiem

W każdym razie Hermes Eau de Basilic Pourpre należy do grona zapachów, które zdobędą pozytywną ocenę. Jest naprawdę bazyliowy, soczysty, rześki, a poziom jego naturalności zbliża go do wyszukanych kompozycji niszowych. Warto dodać, że bazylia gra tu niemal solowo. Inne nuty ledwie ją podkreślają i dodają charakteru. Ta pozorna prostota nie ujmuje nic z jakości. Jest w niej siła.

Pamiętam, że podczas pierwszego testu szczerość bazyliowej nuty przypomniała mi Cartier Luxuriance, w którym podobnie do hermesowskiej bazylii grał rozmaryn. Bazylia Hermesa też jest dość ciemna, inkrustowana drewnem, bez słodyczy, ale też bez rozbudowanych wątków pobocznych. To odróżnia Eau de Basilic Pourpre od bazyliowego arcydzieła O de Lancome, ale jednocześnie sprawia, że tegoroczna premiera zapada w pamięć. Poziom oryginalności jest tu naprawdę wysoki.

Na samym początku do obrazu bazylii dopisano scenę z cytrusami i pieprzem (choć pieprzu oficjalnie w spisie nut nie znajdziemy), a później gdzieś przemyka cień a’la lawendy z ziołowym geranium. Ten drugi akcent przesuwa nieco środek naturalności w kierunki sklepu zielarskiego lub apteki. To jednak ciekawe wrażenie. Oprócz tego nie dzieje się tu zbyt dużo, choć sama bazylia ma różne odcienie zieleni i sama w sobie potrafi się zmieniać. I to zjawisko znowu podsuwa mi na myśl, że może Christine Nagel użyła tutaj innych, „zielonych” składników, takich jak wetiwer, mech dębowy, inne zioła… To jednak tylko sfera domniemywań.

Opinia końcowa o perfumach Hermes Eau de Basilic Pourpre

Piękna, prosta, ale niesamowicie szlachetna i naturalna interpretacja bazylii w perfumach.

 

Kampania perfum Eau de Basilic Pourpre

Hermes Eau de Basilic Pourpre

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony hermes.com

Najważniejsze cechy:

charakter: ziołowy

+ naturalne brzmienie

+ oryginalna, choć prosta interpretacja bazylii

 

Charakterystyka:

Nuty: bazylia, geranium, bergamotka

Rok premiery: 2022

Twórca: Christine Nagel

Cena, dostępność, linia: woda kolońska dostępna w pojemności 50, 100, 200 mL

Trwałość: niska, około 2-3 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
1 rok temu

Miałem okazję powąchać wczoraj ten zapach. Odbieram go jako wybrzmiewający bardzo naturalnie, ale mam tu na myśli, że nie pachnie syntetycznie czy chemicznie. Natomiast w moim odczuciu nie jest to realistyczna bazylia. Niedawno miałem w rękach bazyliową świecę zapachową w Zara Home i pachniała, jakbym wąchał roztarte liście bazylii. W zapachu Hermesa zupełnie tego nie doświadczyłem. Niemniej jednak, zapach jako zapach bardzo mi się podoba i w mojej prywatnej ocenie dałem mu 4/5. Jest zielony, aromatyczny, ziołowy, świeży, a przy tym troszkę mroczny i bardzo mi się to w nim podoba.