29 stycznia 2023

Hugo Boss The Scent for Her Magnetic

Hugo Boss The Scent for Her Magnetic

Nowości 2023 zaczynają powoli pojawiać się w perfumeriach, więc wpisów na blogu powinno być coraz więcej

Dzisiaj o kolejnym flankerze The Scent for Her. Hugo Boss The Scent for Her Magnetic trochę wodzi za nos, ponieważ pachnie nie do końca tak, jak opisuje producent. Z drugiej strony autorką tej kompozycji jest Louise Turner, perfumiarka niebywale zdolna, która potrafi czarować cuda (i autorska najlepszego wg mnie flankera tej rodziny – The Scent for Her Private Accord)

W przypadku tej kompozycji początek jest wyraźnie owocowy, wręcz jeżynowy. Nie wiem, czy to nos ulega sugestiom oka, czy po prostu spis nut został zredukowany. Pewnym wytłumaczeniem może być jednak obecność osmanthusa, który jest kwiatem, ale nie pachnie do końca kwiatowo, a właśnie owocowo. Co ciekawe, osmanthus, znany w Polsce jako wończa wonna, potrafi przypominać woń malinowego/poziomkowego kisielu, a Patricia de Nicolai wykorzystała go do kreacji nuty figi w Fig Tea. Absolut z tego kwiatu jest zatem ingrediencją niezwykle plastyczną i utalentowany perfumiarz może z niego zrobić różne, często niesamowite efekty.

Stąd The Scent for Her Magnetic określiłbym jako woń owocową, przynajmniej na początku. Moje skojarzenia poszły w kierunku jeżyn. Jednocześnie pojawia się element lekko tłustawy, jakby pomadka dla dzieci. Później kompozycja staje się piżmowo-kwiatowa, ale niebywale lekka i, niestety, tania w wydźwięku. Czuć, że jakość składników nie jest tu najwyższa, a po jednej godzinie perfumy prezentują się po prostu słabo i są pozbawione charakteru. Na tym etapie nie można ich odróżnić od premier niskiej półki.

Opinia końcowa o perfumach Hugo Boss The Scent for Her Magnetic

Ciekawy początek to zbyt mało, żeby ocena poszybowała do góry, ale mogło być też znacznie gorzej.

Kampania perfum The Scent for Her Magnetic

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzę ze strony hugoboss.com

Najważniejsze cechy:

charakter: owocowo-piżmowy

  • + ciekawa gra osmanthusa w początkowych fazach
  • – szybka utrata walorów i przejście w obszary tanie i wtórne

Charakterystyka:

Nuty: osmanthus, ambrette, piżmo

Rok premiery: 2023

Twórca: Louise Turner

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30 i 50 mL

Trwałość: średnia, około 3 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

kisielu kisielu;)

CoCo*Stars
CoCo*Stars
1 rok temu

Dla mnie te Bossy pachną jakoś tak słabiutko jakby były przyduszone albo jakbym wąchała „przez szybę”. Ten nowy sprawdziłam i nic, idziemy dalej.