19 marca 2023

Sisley L’Eau Revee d’Hubert

Sisley L Eau Revee d Hubert

Wow! To kompozycja, która robi wrażenie

Perfumy są miętowe, ale też drzewne, botaniczne i ziołowe. Pierwsze skojarzenia poszło w kierunku kwiaciarni, w której kwiatom obcięto płatki, a zostały same łodygi i liście. W powietrzu czuć aromat wody z wazonów. Jest wilgotno, chłodno. Czuć charakterystyczny zapach tynku, na którym pojawia się zaczątek pleśni. To efekt niesamowity i wyjątkowy, a przy tym przyjemny, bo nie przekracza progu intensywności przy którym kojarzyłby się negatywnie.

Później widać, że pomiędzy kwiatami zaczyna rosnąć mięta. Niestety (albo „stety”) wody w wazonach Sisley jest tak dużo, że zaczyna się proces fermentacji. Kto zostawił resztkę herbaty miętowej z torebką lub liśćmi na dnie będzie znał ten aromat, który wydobywa się w kubka po 2-3 dniach. On nie ma za wiele wspólnego z mentolem i olejkiem miętowym, a znacznie bliżej mu do marihuany. Swoją drogą polecam taki eksperyment w domu zrobić, żeby poznać nowy aromat.

Cóż jeszcze czuć? Powiedziałbym, że elementy butwiejącego drewna z cieniem cmentarnych, hipnotyzujących kwiatów. To jednak tylko małe detale.

Interesująco jednak prezentuje się ścisła baza. Dominuje w niej geranium w kosmetycznej formie a’la sklep zielarski. Efekt jest bardzo naturalny i wyczuwalny wiele godzin po aplikacji. Co warto napisać, w L’Eau Revee d’Hubert nie czuć tanich utrwalaczy. Kompozycja nie traci jakości z czasem.

Opinia końcowa o perfumach Sisley L’Eau Revee d’Hubert

Nie recenzowałem jeszcze wszystkich pozycji z tej kolekcji, ale testowałem już każdą i mogę powiedzieć, że L’Eau Revee d’Hubert to najmocniejszy zawodnik w nowej serii marki Sisley (nawet nieco lepszy od szyprowej Isy). Naprawdę warto go poznać, choć zakładam, że wzbudzi też bardzo różne odczucia.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Sisley Paris.

Najważniejsze cechy:

charakter: ziołowy

  • + naturalny wydźwięk od początku do końca
  • + bardzo duża zmienność i ciekawa gra
  • + oryginalna interpretacja mięty i geranium

Charakterystyka:

Nuty: mięta, geranium, bukko, mech dębowy, paczula, papirus, drewno cedrowe, akord ambrowy

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wiktoria
wiktoria
11 miesięcy temu

Ja mam z tej serii Elyia i Alma (dzis kupione na lotnisku)…. Są wspaniałe. Szczególnie Alma, takie zielone, cudowne, kardamonowe.

Anna
Anna
10 miesięcy temu

I znów przez Pana….Poszłam, powąchałam i … jedzie do mnie 50-tka :-))))
Są piękne! Uwielbiam zieloność i tego typu świeżość w zapachach. Dziękuję.

Asia
Asia
8 miesięcy temu

Dla mnie 9., dałabym 10 gdyby ten zapach mchu utrzymywał się do końca😍