18 marca 2019

Frais Monde Fiori di Rabarbaro (Rhubarb Flower)

Frais Monde Fiori di Rabarbaro

Dzisiaj początek cyklu minirecenzji (będą się ukazywały równolegle do standardowych recenzji nowości) wód toaletowych tytułowej marki z serii Spa Fruit. Przyznam szczerze, że nie znałem żadnych z tych kompozycji i w ramach testów zakupiłem kilka pozycji w ciemno.

Zapach Frais Monde Fiori di Rabarbaro wydawał mi się najbardziej interesujący, bo woń rabarbaru lubię ponadprzeciętnie. Kwiatów tej rośliny nie kojarzę jednak i trudno mi je odnieść do perfum.

Kwiat Rabarabru to kompozycja piżmowo-kosmetyczna. Nie ma zaznaczonych na starcie ani tonów owocowych, ani kwiatowych. Od początku mocno wygrywa kuranty pudrowe i momentami może się kojarzyć z aromatem żelazka prasującego świeże pranie. Później kompozycja zyskuje nieco więcej kremowości i jestem prawie pewien, że czuję kwiat pomarańczy w ciepłej, niekolońskiej formie. W bazie pojawia się cień akordów drzewnych, jakby syntetyki olejku sandałowego.

Opinia końcowa o Frais Monde Fiori di Rabarbaro

Jak na zapach mający być mgiełką do ciała, to sprawuje się nieźle. Ma sporą moc, a akord piżmowy został tu wykonany w sposób niespotykany. Oczywiście, zakładam, że jest to kompozycja w większości syntetyczna – wbrew zapowiedziom marki, która lansuje się jako naturalna…

 

Najważniejsze cechy:

charakter: piżmowo-kosmetyczny

+ ciekawe zrobiony akord piżmowy

– czuć niską jakość składników

+/- wpleciony motyw kwiatu pomarańczy w pudrowej, kobiecej i ciepłej formie

Charakterystyka:

Nuty: kwiat rabarbaru (w praktyce obstawiam piżmo, kwiat pomarańczy i syntetyki drzewne)

Rok premiery: lata 70. XX wieku; zapach jest wciąż produkowany

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: produkty Frais Monde nie są oficjalnie dostępne w Polsce

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o