4 czerwca 2019

Bottega Veneta Illusione for Him

Bottega Veneta Illusione for Him 90 mL

Męskie premiery włoskiej marki to zjawisko rzadsze nawet od nowości dla kobiet, więc z nadzieją sięgam po płyn o żółtej barwie.

Bottega Veneta Illusione for Him (Homme lub Man) to zapach, który ma odzwierciedlać stan między snem a światem materialnym. W prezentacjach oficjalnych opisywany jest jako mocny i pełen energii.

Praktyka pokazuje jednak coś innego. Na pewno nie jest to kompozycja o takim stopniu oryginalności jak Illusione Woman. Z wersją damską łączy ją jednak fakt małej zmienności, ponieważ obie wersje operują w tych samych obszarach. Oczywiście, chodzi o ramy, który wyznaczają nuty początkowe. Później cały czas czuć frakcje startowe, a obie kompozycje nie zmieniają się diametralnie.

Illusione for Him nuty

Wetiwer, drewno cedrowe i cytrusy to trójka bezsprzecznie grająca pierwszoplanowe role w perfumach Bottega Veneta Illusione for Him. Złożenie to jest bardzo podobne do Terre d’Hermes, Declaration czy Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir. Z tego też powodu wspomniałem, że nową drogą w tym produkcie nie podążamy.

Zwracam jednak uwagę, że wszystko jest wykonane więcej niż poprawnie. Perfumy żyją na skórze i pokazują różne (choć zbliżone) oblicza. Początek jest roziskrzony cytrusami. W spisie nut nie znajduję pieprzu, ale jestem prawie pewien, że jego minimalne ilości się tam znalazły. Później wkraczamy w stereotypowy mariaż cedr-wetiwer, który trwa do samej, późnej bazy. Jest trochę kamienny, trochę drzewny i zielony, a przez sekundy czuć jakąś strużkę kadzidła.

Bottega Veneta Illusione for Him

W poczet zalet należy zaliczyć naturalny wydźwięk całości (chociaż producent anonsuje użycie syntetyków imitujących cedr). Perfumy mają mocno męski charakter, więc nikt ich za uniseks nie weźmie. Nawet w bazie trzymają fason. To trzy cechy, które pozwalają pozytywnie wypowiedzieć się o męskiej odsłonie Illusione.

Trochę bałem się obecności bobu tonka, lecz bez czytania spisu nut lub bardzo dokładnych i długich testów chyba bym nie wpadł na jego występowanie w tej miksturze. W zasadzie to dobrze, bo składnik ten jest wyraźny już niemal wszędzie (w sensie innych nowości na rynku).

Bottega Veneta Illusione for Him 50 mL

 

Opinia końcowa o perfumach Bottega Veneta Illusione for Him (Man, Homme)

Dobrze zrobione, męskie perfumy, choć powielające schematy. W tej kategorii kompozycji zdecydowanie ciekawie prezentuje się według mnie for Him Bleu Noir. Jednak polecam testowanie, aby samemu się przekonać.

 

Kampania perfum Bottega Veneta Illusione for Him

Bottega Veneta Illusione Man kampania

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewny

  • +/- dominujący akord cedrowo-wetiwerowy
  • – wtórny charakter
  • + wysoka jakość wykonania
  • + brak tanich niuansów w bazie

Charakterystyka:

Nuty: wetiwer, drewno cedrowe, cytrusy, bób tonka, balsam fir

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
2 lat temu

Piękny, słoneczny i elegancki zapach dla Panów. Idealny na każdą okazję. W pracy dostałem za niego kilka komplementów od koleżanek.:) Chyba nie jest zbyt popularny ale to dobrze. Oczywiście nie wyróżnia się jakoś zbytnio ale naprawdę warto poznać. Trwałość jak na tak lekki zapach jest w porzadku. Pierwsze 2-3 godziny wyczuwam go dość dobrze, później już blisko skóry. Polecam!