16 lipca 2022

Profumum Roma Dolci Pensieri

Profumum Roma Dolci Pensieri

Z zapachami Profumum Roma jakoś nie było mi po drodze, choć mają swój klimat. Ich bestseller – Acqua di Sale – jest raczej słabizną, ale Battito d’Ali prezentuje się zdecydowanie ciekawiej.

A ich ostatnia nowość to zaś Dolci Pensieri – dla mnie powód wystarczający, aby marka wróciła na bloga. Smaczku sprawie dodaje fakt, że perfumy te są prezentowane w najwyższej cenie z całego portfolio włoskiej marki. Natomiast odczytuję to jako zabieg marketingowy. Zapach ten jest bowiem rozkosznie ładny, ciepły, drzewny i z orientalnym podbiciem. Gdybym wąchał go w ciemno, to powiedziałbym, że należy do oferty Montale/Mancery. To ta sama, przejmująco lepka słodycz o charakterystycznym, oudowym wykończeniu. I chociaż w spisie nut Dolci Pensieri oudu nie ma, to jestem niemal pewien, że użyto tutaj tych samych molekuł, z których słynie Montale. To sprawia, że kompozycja może się podobać.

Zamiast wszechobecnej róży marka Profumum Roma przesunęła ciężar w stronę różowych kwiatów. Może nie „zamiast”, a „dodatkowo”, ponieważ róża jest tu bezsprzeczna, lecz wśród innych kwiatów. Są one tak samo gęste, pełne i nasycone olejkami jak róża u Montale. Mają moc. Natomiast w kompozycji widzimy też sporo jasnego sandałowca. On sprawia, że nie są to perfumy mroczne, dymne i przesadnie ciężkie, ale jednocześnie nie tracą drewnianej duszy.

Wydaje mi się, że jedynym elementem, który zmienia się w czasie jest wanilia. Ona pojawia się wyraźnie po kilkudziesięciu minutach od aplikacji. Łączy się z molekułami oudowymi i znowu ma bardzo montalowski charakter. I Dolci Pensieri już tak sobie trwa, trwa i trwa. Pod koniec nabiera pudrowego klimatu, który spaja wątki kosmetyczne z pudrowanymi cukierkami.

Natomiast cały czas jest to zapach rozkosznie piękny, taki, który chce się wąchać. Może nie jest to arcydzieło złożoności i kunsztu, ale to połączenie różowych kwiatów, sandałowca, oudu i wanilii naprawdę robi dobre wrażenie.

Opinia końcowa o perfumach Profumum Roma Dolci Pensieri

Świetny przykład, że dość prosta kompozycja może być szalenie ujmującą.

Wszystkie informacja oficjalne i zdjęcia pochodzą ze strony profumum.com

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewno-kwiatowy

  • + bardzo przyjazny wydźwięk kompozycji
  • – mała zmienność i raczej prosta konstrukcja
  • +/- klimatyczne podobieństwo do kompozycji Montale

Charakterystyka:

Nuty: róża, geranium, piwonia, drewno sandałowe, wanilia

Rok premiery: 2021 (w Polsce 2022)

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: perfumy dostępne w pojemności 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
1 rok temu

Acqua di Sale to słabizna?! To jeden z najbardziej udanych zapachów które znam. Jest bardzo naturalny, nienachalny, wydaje się liniowy ale to tylko pierwsze wrażenie – jest faktycznie morski, wodny. Moim zdaniem jest bardzo dobry. Trzeba kilka dni żeby zauważyć jego zalety. Do tego trwałość bardzo dobra i projekcja, która nie męczy i nie zabija. Oceniać nisko Acqua di Sale to jakaś ignorancja albo ktoś tu wąchał podróbę ;p

Weronika
1 rok temu
Reply to  gość

Acqua di Sale jakoś mnie nie ujęło. Dla mnie – nic dobrego. ,,Bardzo naturalny „? – oj na pewno nie.

gość
gość
1 rok temu
Reply to  Weronika

oj aby na pewno mówimy o tym samym zapachu?

gość
gość
1 rok temu

Tak, każdy ma własny gust. Ale obiektywnie o Acqua di Sale moim zdaniem nie można powiedzieć, że to słabizna.

Weronika
1 rok temu

Muszę koniecznie spróbować 🙂🙂🙂

gość
gość
10 miesięcy temu

Testuję Dolci Pensieri. Nauczony doświadczeniem z Acqua di Sale wiem, że przy Profumum Roma warto dać czasami więcej czasu na poznanie zapachu. Zakupiłem próbki Acqua e Zucchero oraz Dolci Pensieri. O ile Acqua e Zucchero na papierku wypadało ciekawie, to tak na mojej skórze wydaje się nie tyle kobiecy, co wręcz dziewczyński, niczym zapach dla nastolatki. Nie widzę się w nim.

Przechodząc natomiast do Dolci Pensieri, to być może skręca delikatnie w stronę damską, ale nie przesadnie. Pachnie dostojniej i mam wrażenie, że bardzo ładnie i naturalnie i sam fakt tej naturalności może przyciągać uwagę. Nie czuć to takiej „stereotypowej” róży, która raczej nigdy do moich ulubionych nut nie należała. Parametry są perfekcyjne, to znaczy bardzo duża trwałość, czyli jakieś 10-12h na pewno, oraz subtelna projekcja, która nie zamęczy a wręcz przeciwnie będzie od czasu do czasu uwodzić. To jak projektują Profumum Roma to ich ogromna zaleta. Przekonuję się do Dolci Pensieri.