4 marca 2024

Escada Brisa Cubana

Escada Brisa Cubana

Tegoroczną edycję limitowaną chciałem poznać tym bardziej, że jej opis przywoływał wspomnienia o Limon Verde

Mojito, limonka, mięta – wszystko to brzmi tak, że Escada Brisa Cubana wylądowała na szczycie listy moich zapachów do poznania. Niestety, o klimatach dawnego dzieła Guerlain możemy pomarzyć. Jeśli przyjąć, że tamta kompozycja była szczytem w tej grupie perfum, tak Brisa Cubana wypada nawet nie przeciętnie.

Po pierwsze, pachnie syntetycznie i tanio. Nie ma w sobie ładunku zielonej botaniczności, ani kwaskowatości cytrusów. Przyjemnego powiewu mięty również nie zauważam. Za to czuć coś na kształt kremowego żelu po prysznic o nucie poliowocowej. Podczas pierwszego testu skojarzyło mi się to z miksem plastikowych tropikalnych owoców w wersji mleczno-balsamowej. To taki syntetyczny akord, który bardzo często można poczuć w kompozycjach z najniższej półki.

Podkreślam jednak, że owoce Brisa Cubana są wiele klas poniżej najlepszych, letnich limitowanek Escady. Kto uwielbia palemkowo-koktajlowe tropiki z dawnych wersji, to zapewne poczuje się zawiedziony. Mojito mamy zatem z proszku i w dodatku rozcieńczone. W ogóle mam też wrażenie, że kompozycja tej odsłony jest bardzo ulotna i raczej subtelna. „Rozcieńczenie” to zatem kolejne słowo-klucz.

Opinia końcowa o perfumach Escada Brisa Cubana

W mojej ocenie jest to słabizna. Rozczarowanie jest tym większe, że uwielbiam drinkowe klimaty najlepszych, letnich limitowanek tej marki. Zapach zatem należy do grona zbędnych i trudnych do zapamiętania.

Kampania perfum Brisa Cubana

Escada Brisa Cubana perfumy i opinie

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony escada.com

Najważniejsze cechy:

charakter: sztuczno-owocowy

  • – brak wyraźnej nuty limonki i mięty
  • – sztuczny i bardzo tani wydźwięk całości
  • – owoce z filtrem balsamu pod prysznic

Charakterystyka:

Nuty: limonka, mięta, akord kwiatowy, akord piżmowy

Rok premiery: 2024

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: niska, około 2-3 godzin

 

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
k.,s.w.
k.,s.w.
1 miesiąc temu

jaka szkoda ;( , z miłych , obiecujących …przyjaznych , jasnych , niekontrowersyjnych akordów powinno powstać coś fantastycznie niefrasobliwego optymistycznego … pełnego żaru i radości życia ..No …z watkiem sentymentalnym ..też mogłoby być… a tak..? …po co..na co szargać szlachetne imię Cuby…

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Czy będzie Pan recenzował może perfumy Furla? Flakony kuszą w Douglasie i internecie. Czy te zapachy, np. Furla Irresistible trzymają poziom? Z checia bym przeczytała recenzje.

Magdalena 2
Magdalena 2
1 miesiąc temu

Co prawda decyzję o kupnie perfum podejmuje na bazie osobistych preferencji, ale tym razem mam ambiwalentne odczucia co do nowej Miss Dior autorstwa FK. Czy można prosić o wnikliwą recenzję tego zapachu albo nawet nowej serii?

Kejcina
Kejcina
1 miesiąc temu
Reply to  Magdalena 2

Prosimy o recenzję