25 czerwca 2023

Lancome Idole Now

Lancome Idole Now

Dzisiaj pora na kolejnego flankera

Lancome Idole Now to kompozycja niezbyt mocno zakotwiczona w klimacie rodziny. I dziwią mnie opinie mówiące o tym, że to kopia klasyka (Lancome Idole Eau de Parfum) lub którejś z następnych odsłon. Być może wynika to z bardzo pobieżnych ocen, kiedy wrażenie wizualne dominują nad węchowymi i siła sugestii zwycięża.

W praktyce Idole Now rozpoczyna się słodką, landrynkową różą z paczulą i czymś a’la porzeczkowym. Z tym, że akord ten znacznie bardziej przypomina Armani Si niż np. Lovely (co miało miejsce w przypadku poprzedników). Jest słodko. Momentami poziom cukru może zwalić z nóg, a efekt ten potęguje dość chemiczno-cukierkowy obraz róży.

Drugi rzut zapachów to salicylanowe kwiaty (wyobrażenie woni orchidei). Jest tu odrobina akordu solarno-olejkowego i słonego. Całość ma jednak rozcieńczony charakter, ale gra na skórze idzie do przodu. Nie jest to obszar jakiejś porażki.

Trzeci akt jest najciekawszy. Na pewno nie jest waniliowy, jak mówi spis nut. To akord, który znalazłem w perfumach Ormonde Jayne Byzance, i który lubię nazywać nutą rozgrzanego żelazka na dopiero co wysuszonym praniu. Pachnie metalicznie, gorąco, czuć molekuły kwiatowe i inne pozostałości proszku i płynu do płukania, jest też coś parnego. Posunąłbym się do stwierdzenie dalekiego echa perfum Ariana Grande Cloud (i jeszcze dalszego BR540).

Opinia końcowa o perfumach Lancome Idole Now

Żadna z poprzednich edycji Lancome Idole nie pachniała w tej konwencji, więc brawa dla twórców za pokazanie czegoś nowego w ramach rodziny. Generalnie jednak zapach ten nie przedstawia żadnej nowej drogi – jest wypadkową kilku nurtów kobiecej perfumerii.

Kampania perfum Idole Now

Lancome Idole Now opinie

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony lancome.com

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

  • + wielowątkowość i zmienność
  • +/- dość chemiczny charakter
  • +/- osiągnięcie ciekawych efektów za pomocną nie najdroższych składników

Charakterystyka:

Nuty: różą, orchidea, wanilia

Rok premiery: 2023

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 25, 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 miesięcy temu

Już wypróbowałam. Ostatni i akord, czyli ten właśnie proszek do prania, a dla mnie mydło, zniechęciły mnie. Nie lubię takich skojarzeń w perfumach. Dla mnie z rodziny Idol najlepsze są chyba l`intense.

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu

Dla mnie ta końcówka pachnie jodyną i plastrami.